Zdrowie
Profilaktyka

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należy wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują także w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Z racji tego właściwie każdy powinien w uzasadniony sposób przypilnować to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymanie moczu w pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej korzystne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach niezwykle ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Stojąc, leżąc jak i siedząc również istnieje możliwość ich wykonywania. Warto wprowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz