Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Trzeba mieć świadomość tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują też w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy z nas powinien zatroszczyć się o to, aby nie były przesadnie napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za prawidłowe utrzymanie moczu w pęcherzu oraz różnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kompetentny sposób bardzo staramy się dokonywać jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco także istnieje możliwość ich wykonywania. Powinno się wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz