Sport

W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw drużyna Ekwadoru pokonała narodową drużynę Kataru!

Reprezentacja narodowa Kataru odnosi porażkę z narodową drużyną Ekwadoru w pierwszym meczu mistrzostw świata wynikiem 0:2!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce co 4 lata. Bez wątpienia wielbiciele futbolu z całej świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjne spotkanie turnieju. W identyczny sposób było przy światowych mistrzostw w Katarze, który wystartował w poprzedni weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fantastycznie poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Jednak później przyszedł czas na piłkę nożną i sympatycy piłkarscy znajdujący się na stadionie a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niesamowitego widowiska. Gracze kadry narodowej Ekwadoru błyskawicznie strzelili bramkę i już od początku pojedynku emocji nie zabrakło. Już po 3 minutach Valencia trafił do siatki i wydawało się, iż narodowa drużyna Kataru będzie miała naprawdę ciężko w tym spotkaniu. Sędzia tego meczu postanowił jednak przeanalizować systemem VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, iż w momencie zagrania zawodnik był na spalonym. Organizatorzy mistrzostw świata mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tym przypadku.

Kadra Ekwadoru nie zamierzała odpuścić pomimo cofnięcia pierwszego trafienia. Gracze zespołu narodowego Ekwadoru przez cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania, cały czas przy tym atakując. Gracz narodowej reprezentacji Ekwadoru jakiś czas później odnalazł się w akcji oko w oko z bramkarzem narodowej kadry Kataru i został przez niego sfaulowany. Sędzia nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na jedenastkę, a golkiperowi pokazał kartę. Na bramkę karnego zamienił zawodnik narodowej drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. Reprezentacja narodowa Kataru wyglądała naprawdę kiepsko na tle Ekwadoru. Golkiper kadry Ekwadoru przez dużą część meczu nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie piłkarzy Kataru nie było widać pomysłu na grę. Bramka numer dwa dla narodowej reprezentacji Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a strzelcem znowu był Valencia. W pierwszej części pojedynku nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. W trakcie II połowy oba zespoły wyraźnie zredukowały tempo i na boisku działo się mało. Ostatecznie spotkanie skończyło się rezultatem dwa do zera dla zespołu Ekwadoru, która niesamowicie rozpoczęła ten mundial. Drużyna narodowa Kataru z kolei jest aktualnie w ciężkiej sytuacji i może mieć trudności z awansem do pucharowej fazy.