Wiadomości

Real Madryt przegrywa - FC Barcelona wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Real pokonany - Barca sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Na przestrzeni ostatnich lat forma rozgrywania meczu o Superpuchar Hiszpanii diametralnie się zmieniła i nie da się temu zaprzeczyć. Swego rodzaju zawód odczuwać mogą sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii, gdyż spotkania o Superpuchar Hiszpanii przeniesiono do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii walczą cztery zespoły, a triumfatorzy par półfinałowych spotykają się ze sobą w pojedynku finałowym. W tym sezonie w starciu finałowym na przeciw siebie stanęły zespoły Dumy Katalonii i madryckiego Realu. Piłkarscy kibice ze świata mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszym zespole ekipy FC Barcelony występuje kapitan polskiej reprezentacji, a więc Lewandowski.

Tak więc nasz zawodnik stanął przed szansą na wygranie pierwszego trofeum w barwach Barcelony. Bardzo dużo specjalistów od piłki nożnej przed tym spotkaniem zaznaczało, że zdecydowanym faworytem do wygranej jest Real Madryt. Obecny mistrz Hiszpanii oraz triumfator poprzedniej edycji Champions League to prawdziwa maszyna do zwyciężania meczów finałowych, i z tego powodu każdy inny wynik niż ich zwycięstwo byłby bardzo dużym zaskoczeniem. Zdecydowaną przewagę od początku pojedynku finałowego miała drużyna Barcy. Gracze niesamowicie się rozumieli na boisku i bez większego kłopotu tworzyli następne akcje w pobliżu bramki rywala. W meczu finałowym pierwszy gol został strzelony przez zawodników FC Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał niesamowite dogranie od Lewandowskiego. Przed przerwą do bramki trafił kapitan polskiej kadry narodowej, któremu fenomenalnym dograniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 2:0 dla Barcy, a gracze Realu Madryt wyglądali źle na tle oponenta. W drugiej części obraz meczu nie uległ zmianie, a 20 minut przed zakończeniem Barca zdobyła trzecie trafienie. Real Madryt strzelił jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a zdobywcą był Karim Benzema. W rozrachunku końcowym mecz skończył się rezultatem 3 do 1 dla Barcelony, która takim sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.