Sport

Katastroficzne spotkanie polskiej reprezentacji piłkarskiej na początek eliminacyjnych zmagań do Euro 2024 - porażka z kadrą Czech!

Porażka kadry polskiej w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - fantastyczny występ narodowej reprezentacji Czech!

Ostatnie mistrzostwa świata w wykonaniu polskiej drużyny narodowej nie były zbytnio udane. Rzecz jasna nasi gracze byli w stanie awansować do pucharowej fazy, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Wielbiciele piłki nożnej z Polski zgodnie sądzili, iż zmiana na pozycji trenera jest wymagana. I właśnie z tego powodu prezes PZPN Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym trenerem piłkarskiej polskiej reprezentacji, a jego pierwszym istotnym oponentem była kadra narodowa Czech. Było to pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle ważne było to, by zwyciężyć.

Nastroje w polskiej reprezentacji Przed pierwszym gwizdkiem arbitra były fantastyczne, lecz weryfikacja nadeszła błyskawicznie. Już po 3 minutach spotkania czeska drużyna narodowa bowiem dała radę strzelić dwa gole. To był istny szok zarówno dla zawodników, jak i sympatyków zasiadających na trybunach w Pradze. Od samego początku zawodnicy drużyny Czech wyglądali znacznie lepiej od polskich piłkarzy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej połowie się to odmieni. Polska drużyna prezentowała się nieco lepiej w drugiej połowie tego starcia, jednak to czescy gracze strzelili trzecią bramkę. Strzelcem bramki numer trzy w 64. minucie był Kuchta. Polscy zawodnicy usiłowali odrobić straty, jednakże udało im się zdobyć wyłącznie jednego gola na trzy minuty przed zakończeniem spotkania. Ten pojedynek w wykonaniu kadry Polski był tragiczny i należy to podkreślić. Szkoleniowiec z Portugalii Santos bez cienia wątpliwości nie tak debiut w naszej kadrze. Piłkarska reprezentacja Polski w drugim meczu eliminacji będzie się mierzyć z zespołem narodowym Albanii. W tym meczu polska drużyna narodowa musi wygrać.

Zostaw komentarz